Administrațiile locale din România au dăruit în primele două luni ale anului peste 20 de milioane de lei (4 milioane de euro) pentru construcția Catedralei Mântuirii Neamului din București. E cea mai importantă infuzie din bani publici din ultimii șase ani.
Bani publici pentru Catedrala Mântuirii Neamului
Traseul banilor publici către BOR și posibilele consecințe, AICI.